Клас точності підшипників

22 / 10 / 2014
Найчастіше при виборі необхідного підшипника, який повністю замінить деталь, що вийшла з ладу, рекомендується враховувати не тільки розміри, маркування, виробника, але і клас точності даного підшипника.
Що ж таке «Клас точності» - це показник, який характеризується граничними відхиленнями в порядку зростання: форм, розмірів та розташування поверхонь підшипників.
Точність виготовлення підшипників впливає швидкість обертання виробу, втрати на тертя, що у сукупності продовжує термін експлуатації даного підшипника.
Клас точності характеризується такими показниками як:
- Частота обертів;
- Рівень шуму та вібрації;
- Плавність перебігу;
- Втрата на тертя.
Підшипники високої точності ще звуться прецизійні.
Чим вищий клас точності підшипника, тим досконалішим є його виготовлення. Собівартість, відповідно, і ціна на підшипник буде вищою в рази, ніж на підшипник зі стандартним класом точності. Це необхідно враховувати у процесі добору потрібної деталі.
Однак далеко не завжди необхідний підшипник з підвищеною точністю. Так у сільськогосподарському устаткуванні та продукції загального машинобудування цілком підійде нульовий клас точності, тоді як на верстати, наприклад, метало- або деревообробні, обов'язковий до встановлення високоточний підшипник. В іншому випадку механізм не зможе повноцінно виконувати свої функції, що призведе до незадовільного кінцевого результату.
Існують класи точності наступних стандартів:
- Міжнародна система ISO
- ГОСТ (застосовується у країнах пост радянського простору)
- DIN – Німеччина
- JIS – Японія
- AFNOR – Франція
- ANSI, ABBA – Америка